Informacje i dokumenty

Projekt "Wysoka jakość kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim"
nr RPLD.11.03.01-10-0055/19-00.

Decyzję o przystąpieniu do projektu poprzedziliśmy diagnozą potrzeb i oczekiwań naszych uczniów. Wartość projektu to kwota rzędu 1 792 000 złotych, która ma stanowić zarówno dwuletnie wsparcie dla uczniów kierunków mechanicznych naszej szkoły, jak i pozwoli nam doposażyć placówkę w wysoko wyspecjalizowany sprzęt.

W ramach projektu uczniowie ZSP nr 2 wezmą udział w płatnych stażach zawodowych, co oznacza, że każdy uczeń za odbycie stażu w wymiarze 150 godzin otrzyma 1800 zł. Staże te będziemy realizować w znanych Państwu i rzetelnych firmach, które na co dzień współpracują z ZSP nr 2 i w których nasi uczniowie odbywają swoje praktyki, są to: MBL Poland, Famur S.A., Pioma Odlewnia, Plasimet, Zamet Industry, Auto Kabziński, Betab (branża motoryzacyjna).
Ponadto nasi uczniowie będą mogli nieodpłatnie uczestniczyć w następujących kursach:
1. Kurs spawania metodą MMA.
2. Kurs spawania metodą MIG.
3. Kurs programowania obrabiarek sterowanych numerycznie.
4. Kurs projektowania w programie CAD.
5. Kurs programowania paneli mechatronicznych – Edge Cam.
6. Kurs projektowania druku 3-D.

Jako dodatkowy komponent wsparcia dla uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 przewidzieliśmy zajęcia wyrównawczo-rozwijające z matematyki oraz z języka angielskiego, zajęcia rozwijające z informatyki, warsztaty kreatywności, warsztaty projektów społecznych oraz warsztaty psychologiczno-pedagogiczne. (kompetencje miękkie) Każdy uczestnik projektu będzie objęty wsparciem doradcy zawodowego.

Plan "minimum" dla uczestnika to: staż + jeden komponent spośród pkt. 1-6 + jeden komponent spośród z zakresu kompetencji "miękkich" + doradztwo zawodowe. Każdy uczeń może wybrać dowolną liczbę zajęć i kursów, o ile będą wolne miejsca.

Projekt będzie trwał dwa lata – od lipca 2020 r. do czerwca 2022 r. Przy czym od lipca 2020 r. rozpoczniemy staże zawodowe dla kilku grup (najstarsze klasy), a zajęcia realizujemy od września 2020 r. Uczestnikami mogą być adepci następujących kierunków: technik mechanik (CNC), technik pojazdów samochodowych, ślusarz, operator obrabiarek skrawających (CNC).

Załączniki artykułu

KARTA ZGŁOSZENIOWA (Pobrań: 521)