Warsztaty medialne

16 października 2017 roku w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty edukacyjne pt: "Nowe widnokręgi-zrozumieć media", w których wzięli udział uczniowie z naszej szkoły i sąsiadujących gimnazjów.

Zajęcia były prowadzone przez wykładowców i studentów z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz redaktorzy, dziennikarze, montarzysci i operatorzy z Radia Maryja i TVTRWAM. Podczas przerw młodzież mogła bliżej zapoznac się z kamerą i użyć choć na chwilę sprzętu telewizyjnego. Głównym celem warsztatów było poznanie różnicy pomiędzy komunikatami/informacją, opinią, perswazją oraz manipulacją.
Zgromadzeni uczniowie i nauczyciele uważają, że wykłady zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny, interesujący. Wykadowcy w zabawny i ciekawy sposób przygotowali prezentację, którą  mlodzież chętnie przyjęła i uczestniczyła w zajęciach.

Koordynatorem zaproszenia gości do szkoly za zgodą dyrekcji była mgr Maria Piechocka.