Warsztaty ekologiczne

12 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne na temat: „ Rośliny poprawiające jakość powietrza”.
Zajęcia przeprowadzone zostały w ramach projektu  "Edukacja ekologiczna obejmująca problematykę zanieczyszczeń powietrza oraz szkodliwe oddziaływanie na zdrowie ludzi".

W warsztatach przeprowadzonych przez pana Piotra Tomczyka ze „Świata Przygód” uczestniczyli uczniowie z następujących klas:  1Tf,  1Ta , 1Lf, 1ABS, 2Lc. Uzyskali oni informacje na temat roślin  antysmogowych, które są  jednym z domowych sposobów walki ze złej jakości powietrzem w pomieszczeniach zamkniętych. Właściwości takie wykazują m.in.: skrzydłokwiat, dracena, bluszcz pospolity, paproć, wężownica,  zielistka, filodendron, fikus.