Zajęcia laboratoryjne na Politechnice Łódzkiej

P1030246
1 grudnia 2017 roku uczniowie  klas II i IIIc liceum oraz IIIa i IVa technikum wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemicznym i Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.
Politechnika Łódzka oferuje uczniom i nauczycielom szeroką ofertę edukacyjną w formie wykładów i laboratoriów, z której co roku korzystają uczniowie naszej szkoły. Bezpośredni kontakt ze sprzętem laboratoryjnym to doświadczenie bardzo przydatne w trakcie studiów.
Na Wydziale Chemicznym uczniowie badali aktywność metali. Przeprowadzili serię doświadczeń umożliwiających porównanie ich aktywności. Badali ich zachowanie wobec kwasów o różnym stężeniu. Doświadczenie aktywizuje uczniów i doskonale wprowadza w świat chemii. Stosowanie metod badawczych do rozwiązywania problemów jest jednym z wymagań na egzaminie maturalnym. Zatem wizyta na uczelni to nie tylko poznanie wydziałów od strony laboratorium, ale również przydatne wsparcie w trakcie przygotowań do matury.
Na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki uczniowie klas technikum o profilu teleinformatyk mieli możliwość zetknięcia się z programowaniem mikrokontrolera Arduino. Napisali kilka programów i samodzielnie wykonali prosty termostat.
Organizatorami i opiekunami wyjazdu na zajęcia byli nauczyciele: p. Halina Olczyk, p. Agnieszka Lenarcik oraz p. Edward Łuczak.
Uczniowie wrócili zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.