Wycieczka do Kopalni Bełchatów

22 października 2019 roku uczniowie klas 1cLO, 1dLO oraz 3c LO uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Bełchatów.
Wycieczka odbyła się w ramach realizacji Projektu Edukacji Ekologicznej. Projekt współfinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Uczniowie mieli możliwość poznać historię bełchatowskiego węgla oraz największej kopalni odkrywkowej w Polsce. W sali tradycji odbyła się projekcja filmu. Uczniowie mogli obejrzeć wydobyte podczas robót górniczych kości czaszki mamuta włochatego, wiele okazów geologicznych oraz zdjęcia przedstawiające bełchatowską kopalnię.

Poznali również najważniejsze informacje dotyczące historii i funkcjonowania przedsiębiorstwa. Druga część wycieczki to przejazd na trasy widokowe oraz zjazd do wyrobiska. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni nowych wrażeń.

Organizatorem i kierownikiem wycieczki z ramienia projektu była Magdalena Olczyk. Opiekunami byli Halina Olczyk i Dariusz Maliszewski.