WARSZTATY NA UNIWERSYTECIE

INF
Piotrkowska Filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zorganizowała spotkanie upamiętniające odzyskanie przez Polskę Niepodległości dla uczniów szkół średnich.
Wykład „Dlaczego w 1918 roku w Polsce nie doszło do rewolucji?” przybliżył słuchaczom realia okresu wojennego, przekazując między innymi informacje o kartkach żywnościowych i ulotkach zawiadamiających ludność cywilną o przebiegu wojny. Uczestnicy prelekcji  mieli możliwość obejrzenia zdjęć oraz kopii bonów uprawniających do nabycia określonych towarów.
Drugą częścią spotkania były warsztaty źródłowe „Mocarstwa a Niepodległość Polski” prowadzone przez studentów Wydziału Filologiczno-Historycznego, podczas których młodzież analizowała zaproponowane przez zaborców warunki odzyskania wolności.
W spotkaniu uczestniczyli między innymi uczniowie klasy II a LO i II b LO naszej szkoły.
 Natalia Kawińska
Klaudia Majchrzak