Spotkanie z dziennikarzami RADIA STREFA FM

Grupa uczniów naszej szkoły przekonała się, że praca dziennikarza radiowego jest niezwykle ciekawa i inspirująca. Młodzież uczestniczyła w spotkaniu z dziennikarzami Strefy FM, zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną z Okazji Światowego Dnia Radia.
Gośćmi byli: Artur Wolski – szef działu informacyjnego, Marcin Cecotka – prowadzący magazyn Magiel i Strefę na Dzień Dobry oraz Dariusz Wojtysiak – prowadzący Strefę Aktualnych Hitów. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną z okazji 25 lat istnienia radia, usłyszeli o początkach pracy i ciekawych doświadczeniach dziennikarzy. Młodzież zadawała pytania o specyfikę pracy w radiu, o autorytety, a nawet o „wpadki” dziennikarskie. Pytania przeplatały się z zabawnymi anegdotami dziennikarzy dotyczącymi pracy w radiu. Nasi uczniowie potraktowali to spotkanie jako zachętę i motywację do pracy nad naszym wspólnym radiem szkolnym.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie ZSP nr 2 -- Szymon Kraś z IVA T, Przemysław Wojtowicz z IVA T, Robert Alberciak z IIIC LO, Aleksandra Mirowska z IIC LO, Mateusz Strzelecki z IIA T, Kacper Ortel z IIA T, Iga Szymańska z IA T, Mateusz Nowak z IA T, Adrian Sypułek z IC T, Mariusz Ciesielski z IC T i Krzysztof Rozwandowski z IC T – pod opieką p. Iwony Klukowskiej.