Poznań Motor Show 2017

DSC06321 [1600x1200]
W dniu 7 kwietnia 2017 r., grupa 50 uczniów z siedmiu klas ZSP Nr 2 pojechała do Poznania na „Poznań Motor Show 2017”.

To największe targi motoryzacyjne w Polsce i czwarte w Europie. To obowiązkowe wydarzenie dla każdego pasjonata motoryzacji. Tegoroczna edycja odsłoniła pojazdy w ramach czterech salonów - samochodowego, motocyklowego, caravaningowego oraz ciężarowego. Wystawa już tradycyjnie została zlokalizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podziwialiśmy nowe Volvo XC60. Nie zabrakło aut Skody m.in. z odświeżoną Octavią, a na stoisku Nissana gościła Micra. Pojawiły się również dwie Alfy: Giulia i Stelvio. Wśród aut z wyższej półki podziwialiśmy m.in. Mercedesa-AMG GT R, Porsche Panamerę Sport Turismo czy też wyścigowe GT 3 Cup. Na  stoisku Arrinery oglądaliśmy dwa samochody autorskiej konstrukcji. Pierwszy z nich to drogowa wersja supersamochodu Arrinera Hussarya. Pojazd ten wkrótce rozpocznie badania drogowe, zmierzające do przygotowania europejskiej homologacji. Drugi to profesjonalny samochód wyścigowy Arrinera Hussarya GT3. Nie zabrakło aut zabytkowych po tuningu. Wśród producentów motocykli obecny był m.in. Junak, Romet, Yamaha i Ducati.
Wyjazd zorganizował p. Bartłomiej Puławski. Opiekę nad uczniami sprawowali także: Aleksandra Fidziańska, Dariusz Maliszewski i Mariusz Sobański.