Pierwszy Ogólnopolski Zlot Łazików Marsjańskich

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 1 Ogólnopolskim Zlocie Łazików Marsjańskich, który odbył się na Politechnice Częstochowskiej.
Można tam było obejrzeć konstrukcje wykonane przez studenckie koła koła naukowe kilku polskich uczelni, a także porozmawiać z twórcami łazików. Polacy od kilku lat zdominowali międzynarodowe zawody łazików marsjańskich wygrywając zawody i zajmując medalowe miejsca (drużynie amerykańskiego uniwersytetu udał się wygrać tylko raz). Uczniowie naszej szkoły obejrzeli wszystkie konstrukcje i zadali wiele pytań konstruktorom. (Skrócony raport z uzyskanych wiadomości załączamy w pliku). W trakcie wycieczki powstała inicjatywa aby w naszej szkole podjąć próbę zbudowania własnego łazika.
Pioma naprzód!

Łaziki marsjańskie 4Ta (pdf) 0.00mb, (Pobrań: 0)