„Nasz wkład w niepodległość”.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości – otwarcie wystawy.
W dniu 13 listopada w naszej szkole miało  miejsce  kolejne wydarzenie upamiętniające 100-lecie odzyskania niepodległości – uroczyste otwarcie wystawy „Nasz wkład w niepodległość – na podstawie pamiątek i archiwów rodzinnych” . Symbolicznym aktem otwarcia było przecięcie wstęgi przez dyrektora Dariusza Maliszewskiego w obecności przedstawicieli Rady Osiedla, uczniów i nauczycieli.
Wystawa została przygotowana w ramach projektu edukacyjnego „Godność, wolność, niepodległość”. Jej treść stanowią  materiały udostępnione przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim  –  fotografie i archiwalne dokumenty,  oraz Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, które użyczyło nam ze swoich zbiorów oryginalnych banknotów z początku XX wieku. Ponadto można obejrzeć  pamiątki związane z udziałem piotrkowian w dziele walki o niepodległość i funkcjonowaniem Legionów Polskich w naszym mieście. Jedną z przywołanych postaci jest Stefan Grot- Rowecki – legionista, generał Wojska Polskiego.  Inni bohaterowie wystawy to piotrkowianie – podporucznik Wojska Polskiego Jan Martela,   kombatant Franciszek Śledź, oficer Wojska Polskiego – Józef Ptasiński – pamiątki po nich zostały udostępnione zwiedzającym dzięki uprzejmości nauczycieli naszej szkoły  – p. Aleksandry Fidziańskiej i p. Joanny Adaszek. Część materiałów dostarczyli uczniowie (banknoty).
Dzięki wystawie zwiedzający mogą pogłębić wiedzę na temat działania Legionów Polskich w Piotrkowie Trybunalskim oraz o życiu miasta w latach 1914- 1918.
Wystawa została sfinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021.