IV Konkurs Mechaniczny

22 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się IV Konkurs Mechaniczny.
Celem zawodów było rozbudzenie motywacji do pogłębiania wiedzy technicznej, rozwijanie zainteresowań mechaniką oraz stworzenie możliwości współzawodnictwa. W konkursie udział wzięło trzydziestu siedmiu uczniów z sześciu szkół tj.: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Szarych Szeregów w Piotrkowie Trybunalskim, Szkoła Podstawowa nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Piotrkowie Trybunalskim, Szkoła Podstawowa im. gen. L. Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej, Szkoła Podstawowa im. płk. W. Kucharskiego "Wichra" w Błogiem Rządowym, Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Szydłowie oraz Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego w Moszczenicy. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Etap pierwszy to część teoretyczna, w której sprawdzano wiedzę z zakresu podstaw techniki oraz ogólnej wiedzy mechanicznej i odlewniczej. Nie zabrakło też pytań z przepisów ruchu drogowego. Dopełnieniem tej części były dwa zadania praktyczne związane z gwintowaniem sworznia na czas  z zachowaniem zasad BHP oraz nitowaniem.

Sponsorami nagród były firmy: MBL Poland Sp.z o.o., Famur S.A., Zamet Industry w Piotrkowie Trybunalskim, Polska Grupa Odlewnicza S.A. - Pioma Odlewnia, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich - Oddział w Piotrkowie Trybunalskim oraz firma Auto Kabziński. Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele ZSP nr 2: Mariusz Sobański, Bogusław Dróżdż, Bartłomiej Puławski.
W składzie komisji zasiadał również pan Antoni Michalak ze Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Pomiędzy pierwszym, a drugim etapem konkursu odbył się mini – quiz pt.: „Czy znasz ten zawód?” przygotowany przez szkolnego doradcę zawodowego Joannę Adaszek oraz Adę Kacpurę nauczyciela wspomagającego. Uczniowie podczas zwiedzania szkoły odpowiadali na pytania dotyczące różnych zawodów. Najlepsi okazali się: Kacper Rek – uczeń klasy III z Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego z Moszczenicy oraz Kamil Włudarczyk – uczeń klasy VIII ze Szkoły Podstawowej  Nr 3 im. Szarych Szeregów w Piotrkowie Trybunalskim. Pani Beata Łuszczyńska nauczyciel wspomagający przygotowała poczęstunek dla oczekujących na wyniki konkursu.

Zwycięzcami w IV Konkursie Mechanicznym zostali:
- Mateusz Malarz ze Szkoły Podstawowej w im. płk. W. Kucharskiego "Wichra"
w Błogiem Rządowym;
II miejsce - Maciej Kuliński z Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Szydłowie;
III miejsce - Jakub Kiereś ze Szkoły Podstawowej im. gen. L. Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej.

Zwycięzcami części teoretycznej - odlewnictwo w IV Konkursie Mechanicznym zostali:
- Oktawian Książek ze Szkoły Podstawowej  Nr 3 im. Szarych Szeregów
w Piotrkowie Trybunalskim;
II miejsce - Robert Sitek ze Szkoły Podstawowej  Nr 3 im. Szarych Szeregów w Piotrkowie Trybunalskim;
III miejsce - Mateusz Malarz ze Szkoły Podstawowej im. płk. W. Kucharskiego "Wichra" w Błogiem Rządowym.

Pozostali uczestnicy IV-go Konkursu Mechanicznego otrzymali nagrody pocieszenia.