22 kwietnia na świecie obchodzony jest Dzień Ziemi.
Dzień Ziemi powstał z inicjatywy ONZ w ramach akcji mających na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska i promowanie działalności proekologicznych. Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem: "Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem". Zanieczyszczenia z tworzyw sztucznych zatruwają nasze oceany i ląd, szkodząc życiu morskiemu i wpływając na nasze zdrowie! Pomóż w zapobieganiu zanieczyszczeniu plastikiem, sprawdzając, ile plastikowych artykułów zużywasz każdego roku. Dzień Ziemi 2018 poświęcony jest dostarczaniu informacji i inspiracji niezbędnych do zmiany postaw i zachowań ludzi w zakresie zużycia tworzyw sztucznych. (źródło: www.eska.pl, earthday.org).

W naszej szkole z tej okazji zostały rozwieszone plakaty informacyjne i nawołujące do dbania o NASZĄ PLANETĘ.

Akcja informacyjna została przeprowadzona w ramach Programu Edukacji Ekologicznej, pod kierunkiem p. Izabeli Makowskiej i dzięki nieocenionej pomocy uczennic z klasy 2c LO.