Doświadczenia w ruchu

Doświadczenia w ruchu, czyli  zajęcia dla dzieci metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherbourne w naszej szkole.
    Dzięki pomocy naszych wspaniałych uczniów mieliśmy możliwość zorganizowania w naszej szkole pierwszych zajęć dla dzieci prowadzonych metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherbourne. Gośćmi były Przedszkolaki z zaprzyjaźnionego Prywatnego Przedszkola Magdaleny Jakubiak – grupa Smerfy.

Partnerami w superzabawie byli:
uczennice klasy II a LO
•    Ewelina Gorycza
•    Nadia Chojwa
•    Paulina Cieślak
•    Andżelika Kowalczyk
•    Aleksandra Turlejska
uczniowie klasy II a ZSZ
•    Daniel Dratwa
•    Mariusz Szymański
•    Mateusz Dziomdziora
•    Dominik Mastalerz
•    Dawid Kołaciński
•    Damian Motylski
•    Sebastian Wesołowski
•    Karol Pijewski
•    Piotr Tarnowski

Cały cykl zajęć przewiduje cztery wesołe spotkania. Pierwsze odbyło się 14 marca 2017r.
Zależało nam na połączeniu beztroskiej zabawy z ćwiczeniami przydatnymi dla rozwoju fizycznego i emocjonalnego dzieci. Odbyło się więc wszystko to, co dzieci lubią najbardziej: przeciąganie, turlanie, bujanie, skakanie, pokonywanie przeszkód i siłowanie się. Do tego niezbędna była pomoc naszych uczniów, którzy aktywnie i wytrwale reagowali na potrzeby dzieci, niezłomnie wożąc je „na barana”, robiąc przeszkody, tunele, wiadukty itp.
Budowanie relacji „duży-mały”, czyli dziecko-wolontariusz było wartościowym doświadczeniem dla obu stron. Dzieci chętnie angażowały się w proponowane zabawy i odkrywały w sobie nieograniczone pokłady energii. Wolontariusze wykazywali się cierpliwością, opiekuńczością, koncentracją i otwartością na swojego młodszego partnera w zabawie.
Sporo szaleństwa, moc uśmiechu i dużo ruchu.
Zabawa była wyśmienita.
Po zakończonych zajęciach (i chwili odpoczynku) wszyscy uczniowie zadeklarowali chęć uczestnictwa w kolejnym spotkaniu, które odbędzie się za miesiąc.

Drodzy Uczniowie, spisaliście się celująco. Kolejny raz pokazaliście, że można na Was liczyć.
Do następnego razu!

ORGANIZATORKI