Konkurs fotograficzny "Przyłapani na czytaniu" / „Książka z jesienią w tle”.

Rysunek1
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs fotograficzny "Przyłapani na czytaniu" / „Książka z jesienią w tle”.

W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie naszej szkoły. Tematem ocenianych fotografii powinno być czytanie, a dokładniej: osoba „przyłapana" na czytaniu. Fotografie formatu (21x15 cm) oraz w wersji elektronicznej należy składać do 15.10.2015. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi pod koniec października.

„Przyłapani na czytaniu" to polska edycja programu „Get Caught Reading" – kampanii prowadzonej w wielu krajach Unii Europejskiej. Głównym pomysłodawcą jest Włoska Federacja Wydawców (Associazione Italiana Editori); w Polsce partnerem programu jest Polska Izba Książki.
           Celem kampanii jest promowanie książek i czytelnictwa poprzez ogólnie dostępne media oraz zachęta do częstszego sięgania po książkę. Projekt wspierają znane osobistości ze świata kultury, filmu i mediów. Zasadą przyświecającą pomysłodawcom jest zwrócenie uwagi na zabawną stronę czytania.

Zapraszamy ;)