Erasmus – niesamowita przygoda życia

12 września 2019 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu „Praktyki zagraniczne dla ZSP2 w Piotrkowie Trybunalskim w ramach programu Erasmus+”.

Erasmus+ to program umożliwiający polskiej młodzieży uczestnictwo w wymianie międzynarodowej, finansowany przez Unię Europejską.
Korzyści płynące z udziału w programie można wyliczać bardzo długo. Począwszy od możliwości kształcenia się w środowisku międzynarodowym, poprzez doświadczenia innych kultur czy stylu życia, a skończywszy na rozwoju osobistym.
Erasmus+ to wspaniała przygoda, pozwalająca m.in. zdobyć wiedzę i doświadczenie w wielu dziedzinach, poszerzyć horyzonty oraz otworzyć umysł, posiąść bądź poprawić umiejętności językowe, zwiększyć swoje szanse na rynku pracy oraz przede wszystkim, przeżyć niesamowitą przygodę życia.
W ubiegłym roku szkolnym 55 uczniów z klas trzecich technikum o profilu technik pojazdów samochodowych, technik teleinformatyk oraz technik mechanik wzięło udział w projekcie praktyk zagranicznych. Jak w roku poprzednim, młodzież pod opieką nauczycieli, wyjechała do hiszpańskiej Sewilli i włoskiego Forli.
Uczniowie, podsumowując projekt, przygotowali prezentację, w której pokazali, jak przebiegał wylot do miejsc docelowych, przebieg praktyki zawodowej, poznawanie nowych miejsc (zwiedzanie Cordoby, Florencji i Wenecji), ciekawostki oraz to, co poznali i czego się nauczyli. Multimedialny pokaz zakończył wiersz, który w humorystyczny sposób „opowiadał” o włosko-hiszpańskiej przygodzie chłopaków i jednej dziewczyny.
Spotkanie zakończyło się uroczystym wręczeniem uczniom technikum certyfikatów
i dyplomów potwierdzających odbycie praktyki zawodowej.
Wśród zaproszonych gości był obecny pan Radosław Kaczmarek, Kierownik Referatu Edukacji oraz koordynator projektu Erasmus+, pan Mariusz Librowski.