„Wielka zadyma” – wiry, wirki czyli worteksy

Fizyka na scenie
Wiry, wirki, worteksy – takie trudne  pojęcia fizyczne w mgnieniu oka opanowały dzieci
z Prywatnego Przedszkola Magdaleny Jakubiak dzięki  „Wielkiej zadymie”. A w jaki sposób? Dzięki doświadczeniom przygotowanym przez uczniów klasy III c technikum: Adriana Sypułka i Wiktora Krawca pod kierownictwem „pana od fizyki” – Dariusza Maliszewskiego. Podczas pokazu dzieci obserwowały jak dzięki przyrządowi nazywanemu działko dynamiczne powstają wiry zwane worteksami.
W związku z tym , że grupa składała się w większości z chłopców- propozycja zrobienia własnego strzelającego dymem działa okazała się absolutnie trafiona. Działa zrobione z kubeczków jednorazowych i folii, wypełnione dymem wywołały prawdziwą zadymę.:)
W taki oto sposób 14 września w naszej szkole przedszkolaki miały okazję  doświadczyć lekcji fizyki w szkole ponadgimnazjalnej.
Pokazy te były kolejnymi z serii „Fizyka na scenie”, które w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 odbywają się od 2005r.