"Nauki Przyrodnicze na scenie 7"

W dniach 16 i 17 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w festiwalu "Nauki Przyrodnicze na scenie 7" w Poznaniu. Zespól składający się z uczniów: Jakub Jakiel i Krystian Szefer wystąpił w kategorii prezentacja multimedialna. W prezentacji pokazali projekty uczniowskie w jakich uczestniczyła klasa 4bc T czyli projekt "Energia cieplna w naszym domu" oraz "Budowa kolektora słonecznego domowym sposobem". Wyniki projektów przedstawione w prezentacji zaciekawiły publiczność.

Drugi zespól czyli: Tomasz Płotkowski i Konrad Łaski uczestniczyli w kategorii demonstracja. Uczniowie zaprezentowali możliwość użycia smartfona z odpowiednim oprogramowaniem do pomiaru przyspieszeń i opóźnień. Osoby z audytorium miały możliwość uderzenia ręką z założoną rękawicą bokserską w tarczę trenerską i pomiar przyspieszeń jakie wystąpią w trakcie ciosu. Na koniec Tomasz i Konrad wykonali doświadczenie, które wśród  niektórych widzów wywołało okrzyki przestrachu, ponieważ nasi uczniowie pomierzyli przyspieszenie i opóźnienie uderzając z całej siły młotkiem w kowadło. Mimo iż uderzenie było potężne smartfon wytrzymał i wykonał pomiary. Zespół otrzymał gromkie brawa od publiczności. Opiekunem obydwu zespołów był Dariusz Maliszewski.

Pokazy doświadczeń fizycznych odbywają się także w naszej szkole. Chętnych serdecznie zapraszamy.