Zajęcia terenowe międzyprzedmiotowe z biologii, chemii i geografii sfinansowane w ramach Programu Edukacji Ekologicznej realizowanego w ZSP nr 2.

24 oraz 25 maja 2018 roku uczniowie uczący się biologii, chemii i geografii na poziomie rozszerzonym uczestniczyli w wyjeździe terenowym.
Młodzież z klasy 2cLO, 2bT, 2cT, 3bT i 3cT na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego wykonywała pomiary z zakresu geografii, laboratoryjne z chemii oraz obserwacje biologiczne. Wiedzą merytoryczną dzielili się z nami pracownicy Sulejowskiego Parku Krajobrazowego: p. Maciej Sobański i p. Szymon Kielan.
Uczniowie dowiedzieli się najważniejszych informacji o Zbiorniku Sulejowskim i Niebieskich Źródłach, które są rezerwatem przyrody nieożywionej. Wspólnie odwiedziliśmy Skansen Rzeki Pilicy oraz Groty Nagórzyckie.
Młodzież ze szkoły, miała okazję przekonać się o sposobach ochrony przyrody ożywionej i nieożywionej oraz o pozytywnym wpływie lasów na czystość powietrza atmosferycznego, wód i gleb.

Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Izabela Makowska, p. Agata Michalec, p. Halina Olczyk.