Wycieczka do Kopalni Bełchatów

20181002_104403
W dniu 2 pażdziernika 2018 roku uczniowie klas 3cLO oraz 4aT uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Bełchatów. Wycieczka odbyła się  w ramach projektu ekologicznego " Zrównoważone korzystanie z zasobów naturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ochrony wód i gospodarki wodnej".
Uczniowie mieli możliwość poznać historię bełchatowskiego węgla  oraz największej kopalni odkrywkowej w Polsce.
W sali tradycji odbyła się projekcja filmu.  Uczniowie mogli obejrzeć  wydobyte podczas robót górniczych kości czaszki mamuta włochatego, wiele okazów geologicznych oraz zdjęcia przedstawiające bełchatowską kopalnię. Poznali również najważniejsze informacje dotyczące historii i funkcjonowania przedsiębiorstwa.
Druga część wycieczki to przejazd na trasy widokowe oraz zjazd do wyrobiska pod maszyny podstawowe.
Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni nowych wrażeń.

Opiekunami wycieczki były Agnieszka Lenarcik oraz MAgdalena Olczyk