Warsztaty ekologiczne: "Niska emisja gazów"

7 lutego 2020 roku w naszej szkole w ramach projektu  "Edukacja ekologiczna obejmująca problematykę zanieczyszczeń powietrza oraz szkodliwe oddziaływanie na zdrowie ludzi" odbyły się stacjonarne warsztaty ekologiczne ze „Świata Przygód” na temat: Niska emisja gazów. Przyczyny niskiej emisji. Niska emisja w Polsce i na świecie.
Zajęcia przeprowadził pan Piotr Tomczyk dla uczniów z następujących klas: 1Lc, 1Lg, 2Lb, 3Lc, 1Tc, 1bBS, 4Tc.

W ciekawy sposób omówił problem niskiej emisji, czyli emisji pyłów i szkodliwych gazów na wysokości do 40 m. Zanieczyszczenia te pochodzą z domowych pieców grzewczych i lokalnych kotłowni węglowych, w których spalanie węgla odbywa się w nieefektywny sposób. Inne przyczyny  występowania niskiej emisji to: emisja komunikacyjna, zanieczyszczenia przemysłowe oraz zanieczyszczenia napływowe z sąsiednich obszarów.

Niska emisja jest przyczyną pojawienia się w powietrzu wielu szkodliwych substancji, które mają  bezpośredni wpływ na zdrowie ludzi oraz żywotność całych ekosystemów.

Pod koniec zajęć w ramach podsumowania pan Piotr Tomczyk przeprowadził wśród uczniów quiz z wykorzystaniem tabletów.