Projekt „Pamiętamy o łódzkich ofiarach intelligenzaktion”

W dniu 16 listopada 2018 roku uczniowie wzięli udział w drugim etapie projektu „Pamiętamy o łódzkich ofiarach intelligenzaktion” zorganizowanym przez łódzki odział Instytutu Pamięci Narodowej. Kolejne zadanie polegało na opracowaniu pomysłu na upamiętnienie zamordowanych. Nasi uczniowie zaproponowali marsz ulicami Łodzi i tablicę umieszczoną przy siedzibie „Dziennika łódzkiego”. Druga grupa zaproponowała aleję zasłużonych, którą porastałyby drzewa, a przy każdym znajdowałaby się tabliczka z nazwiskiem ofiary. Na końcu postawionoby pomnik sowy symbolizującej wiedzę i mądrość. Oba zespoły zajęły czwarte miejsce w projekcie. Nagrodą były kubki z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego.
Po prezentacji i wykładzie złożono hołd ofiarom, które najprawdopodobniej zostały pochowane w Lesie Łagiewnickim.