Pożegnanie ...

Z głębokim smutkiem przekazujemy wiadomość o śmierci pani profesor Ewy Badowskiej, która blisko 4 dekady swojego życia zawodowego związała z naszą szkołą.

W latach 1973 – 2011 była nauczycielką języka polskiego, szkolną prekursorką edukacji teatralno-filmowej i niestrudzoną propagatorką szeroko pojętej kultury. Liczne pokolenia uczniów wiele Jej zawdzięczają. Umożliwiała im kontakt ze sztuką, organizując wyjazdy na spektakle teatralne, wystawy artystyczne, projekcje telewizyjne oraz konkursy i konferencje filmoznawcze. Prowadziła Szkolny Klub Gońca Teatralnego, dzięki czemu odwiedzali szkołę artyści tej miary, co Krzysztof Kolberger, Daniel Olbrychski, Jan Machulski, Jan Peszek, Cezary Pazura, Andrzej Poniedzielski, Iwona Bielska, Małgorzata Foremniak, Andrzej i Mikołaj Grabowscy. Zainicjowała coroczne wyjazdy na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W mistrzowski sposób potrafiła łączyć obowiązki zawodowe z realizacją własnych pasji i marzeń. Ponadto, zaangażowana w niesienie dobra i pomocy, od 2009 aktywnie działała w zarządzie Stowarzyszenia Koła Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym.

Pani profesor Ewa Badowska była wyjątkowym człowiekiem, niezawodnym przyjacielem, twórczą nauczycielką i najlepszą koleżanką, jaką można by sobie wymarzyć. Na zawsze zapamiętamy Jej pogodną twarz, dobroć i szlachetność.

Pani Profesor Ewa Badowska zmarła 17 sierpnia 2020 r. po wyczerpującej walce z chorobą, o czym zawiadamiamy w poczuciu niepowetowanej straty.

Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie
Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim