Piknik ekologiczny

W dniu 12 czerwca odbył się na terenie szkoły "Piknik ekologiczny" w ramach konkursu ekologicznego "Zrównoważone korzystanie z zasobów naturalnych ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ochrony wód i gospodarki wodnej" finansowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Łodzi.
W wydarzeniu brali udział uczniowie naszej szkoły i zaproszeni goście: uczniowie z Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Rafała Orlewskiego,  Prywatnego Gimnazjum, goście z Hiszpanii, dzieci pracowników szkoły i z pobliskiego przedszkola.

Temat przewodni woda; zajęcia prowadzili pracownicy firmy „ Edukacja ekologiczna” z Łodzi. W ramach pikniku można było uczestniczyć w grach i zabawach o tematyce ekologicznej: Animacja ekologiczna - gry i zabawy z młodzieżą nawiązujące do ochrony wody.
- Stół multimedialny - aplikacje multimedialne (gry i quizy) o tym, dlaczego woda jest ważna i jak należy o nią dbać.
- Koło fortuny - animator zadawał uczestnikom pytania dostosowane do ich wieku o ochronę wody; dla tych osób, które odpowiedzą prawidłowo nagrody.
- Puzzle - młodzież układała puzzle XXL - po ułożeniu ich powstaje obrazek przedstawiający sposoby dbania o wodę .
- Gra XXL - uczestnicy wzięli udział w grze planszowej XXL gdzie poruszali się na planszy zamiast pionków - odpowiadając na pytania związane z ochroną wody.
- Gra memory - uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć dwa takie same obrazki przedstawiające mieszkańców wód.
- Warsztaty ekologiczna biżuteria.
- Stanowisko naukowe ochrona wody .