Pierwsze odwiedziny nowych wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu w Centrum „SZANSA”

W dniu 20 października 2017 r. odbyło się spotkanie informacyjno-warsztatowe w Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym „Szansa” zorganizowane dla nowych wolontariuszy naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu, którzy to pod opieką pani Barbary Krawczyk po raz pierwszy odwiedzili Centrum.
             Spotkaniu  przewodniczył pan Karol Antosik, który reprezentował  Polskie Stowarzyszenie „Pomoc”, gdzie koordynuje pracą wolontariuszy stowarzyszenia.
Celem spotkania było pozyskanie nowych członków „Koła Wolontariatu Polskiego Stowarzyszenia „Pomoc”, a tym samym poszerzenie współpracy z naszą szkołą i pozyskanie nowych wolontariuszy  naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu, którzy będą uczestniczyć w spotkaniach integracyjnych z młodzieżą niepełnosprawną ruchowo i/lub intelektualnie w Centrum „SZANSA” w Piotrkowie Trybunalskim. Uczniowie zapoznali się z procedurami, w jaki sposób mogą zostać wolontariuszami, dowiedzieli się, co będzie należało do ich obowiązków, zwiedzili miejsce spotkań, poznali niektórych podopiecznych Centrum oraz porozmawiali z wolontariuszami Stowarzyszenia.