Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej

„Gramy w zielone” w Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Trybunalskim.
4 kwietnia 2019 r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu odwiedzili seniorów w Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Trybunalskim.

Tytuł przygotowanego przez SKW programu integracyjno-rozrywkowego dla podopiecznych DPS nawiązuje do piosenki Wojciecha Młynarskiego - "Jeszcze w zielone gramy".

Celem odwiedzin była dobra zabawa w zielonym nastroju wiosennym. Zgodnie z hasłem zagraliśmy z seniorami w ramach rywalizacji dwóch drużyn (żółtej i zielonej) w różne gry i zabawy. W sumie drużyny wzięły udział w 7 konkurencjach.  Rywalizacja była bardzo zagorzała i wielokrotnie jury miało problem przy ocenie, ze względu na wyrównany i wysoki poziom osiągnięć obu drużyn oraz ich silne zaangażowanie w współzawodnictwo. Ostatecznie niewielką przewagą 2 punktów zwyciężyła drużyna „żółta”. Spotkaniu towarzyszyły radosne przeboje wiosenne znanych polskich wykonawców, a także wspólne śpiewanie znanych piosenek z tematem zieleni w tle.

Szkolny Klub Wolontariatu w imieniu naszej całej szkoły wręczył podopiecznym Domu Pomocy Społecznej własnoręcznie wykonane róże - pamiątki ze spotkania oraz słodkie upominki przedświąteczne – nagrody za udział w zielonej rywalizacji, a także złożył wraz z kartą  świąteczną wszystkim seniorom życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych.

Pozdrawiamy i dziękujemy za wspólną zabawę, do ponownego zobaczenia.

O spotkaniu można także przeczytać na stronie internetowej Domu Pomocy Społecznej - TUTAJ.