Odczarować PIT

Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Urzędu Skarbowego w Piotrkowie Trybunalskim.
Podatki płacić trzeba. Co do tego nikt nie ma wątpliwości. Jak prawidłowo rozliczyć się z Urzędem Skarbowym i na co zwrócić uwagę ? O tym uczniowie naszej szkoły posłuchać mogli 4 kwietnia podczas spotkania z przedstawicielami piotrkowskiego Urzędu Skarbowego. Wyjątkowi goście – pani Edyta Lisiecka i pani Iwona Szendał, podczas spotkania z młodzieżą, szczegółowo, w bardzo przystępny sposób omówiły, jak wypełniać PIT 37, jak rozliczyć się z Urzędem Skarbowym pracując poza granicami naszego kraju. Uczniowie zobaczyli formularze podatkowe, mogli zapoznać się z  broszurami informacyjnymi.

Mamy nadzieję, że prezentacja i  uzyskane informacje sprawiły, iż młodzież nie będzie miała problemów z rozliczaniem podatków a wypełnianie poszczególnych rubryk zeznania podatkowego nie będzie dla młodych ludzi czarną magią :)