Nasi uczniowie odwiedzili Politechnikę Łódzką

Młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej.
Młodzież z naszej szkoły z klas 1aT oraz 1bT w ramach projektu „EDUKACJA EKOLOGICZNA W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019” uczestniczyła w zajęciach na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. Projekt jest współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Uczniowie Dzień Wody rozpoczęli od zwiedzania Zatoki Sportu PŁ „Centrum sportowo-dydaktyczne PŁ”. Zapoznali się z systemem oczyszczania wody w basenie i funkcjonowaniem jej obiegu zamkniętego oraz uczestniczyli w wykładach:
- Zagospodarowanie wód opadowych – w oczekiwaniu na zmianę klimatu – zaklinanie deszczu czy solidne przygotowanie miejskiej infrastruktury?
- Arche - Wodna praprzyczyna wszystkiego, czyli Procesy podstawowe nie tylko z H2O
- Projekt Aqares – „Era Wodnika” dla regionów UE - prezentacja Regionalnego Biura Województwa Łódzkiego w Brukseli.

Na koniec uczniowie wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych „Oczyszczająca moc światła – Fotokataliza”.

Opiekunowie:
Halina Olczyk