#MukoPrzyjaciel

Fundacja Oddech Życia ogłosiła konkurs na pomalowanie lub ozdobienie jednorazowej maski medycznej, którą należy następnie sfotografować – najlepiej w przestrzeni publicznej (takiej jak szkoła czy ulica) – i zaprezentować w serwisie Instagram lub/oraz Facebook.
Konkurs odbywa się w ramach akcji społecznej #MukoPrzyjaciel. Jej celem jest powszechna akceptacja wizerunku dzieci i młodzieży noszących jednorazowe maseczki oraz zrozumienie celowości i konieczności ich używania przez osoby chorujące na przewlekłe choroby – takie jak mukowiscydoza.

Akcja zyskała ogromne powodzenie wśród uczniów naszej szkoły. Licznie i chętnie wzięli udział w konkursie – serdecznie im za to dziękujemy.
Zdjęcia najciekawszych masek przekazaliśmy jurorom konkursu (są nimi: aktorka Monika Kwiatkowska, artystka fotografik Ewelina Neska i prezes Fundacji Oddech Życia Mirosław Wójcik). Ogłoszenie wyników nastąpi 14 grudnia 2018 roku.
Opiekunki SU:
Katarzyna Patryarcha, Iwona Klukowska