Dzień Edukacji Narodowej w ZSP Nr 2

Dzień Edukacji Narodowej
13 października 2017 r. w auli naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z udziałem obecnych i emerytowanych nauczycieli, pracowników administracji i zaproszonych gości.

Część oficjalną otworzyła dyrektor ZSP Nr 2 – p. Lidia Łopusiewicz, która podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za pracę, energię i serce, które wkładają w edukację i wychowanie młodzieży. Wręczając nagrody tym, którzy szczególnie wyróżnili się w pracy zawodowej, podkreśliła ich zaangażowanie, kreatywność i życzliwość.

W ciepłych słowach zwróciła się do nauczycieli wizytator Mirosława Kozłowska z Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim. Głos zabrał również przedstawiciel zarządu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, Marek Potrzebowski.

Część artystyczna nawiązywała stylem do koncertów życzeń. Podkreślając ważną i odpowiedzialną rolę edukacji w całym życiu człowieka, uczniowie dziękowali nauczycielom poszczególnych przedmiotów i pozostałym pracownikom szkoły, dedykując im tematycznie dobrane recytacje, piosenki, a nawet animacje komputerowe. Za każdym razem wywoływali emocje – od szczerych wzruszeń po salwy śmiechu.

Każdy z obecnych otrzymał bilecik z aforyzmem upamiętniającym wspólnie świętowany Dzień Edukacji Narodowej. Spotkanie zostało uwiecznione na zbiorowej fotografii. Ostatnią częścią uroczystości były serdeczne, nieoficjalne już rozmowy przy słodkim poczęstunku.

Akademię przygotowały: pp. Katarzyna Patryarcha, Iwona Klukowska, Izabela Dróżdż, Iwona Stępień, Beata Łuszczyńska i Dominika Lasecka. Obsługę techniczną zapewnili uczniowie klasy 3A TBM: Bartosz Oleksiewicz, Kacper Ortel i Mateusz Strzelecki.