ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ ZE STACHURĄ W TLE

FOTO
12 października 2018 roku z okazji Święta Edukacji Narodowej w gmachu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 zgromadzili się ponownie obecni i emerytowani nauczyciele szkoły oraz zaproszeni goście na czele z Prezydentem Miasta, Krzysztofem Chojniakiem.
Przemówienie Dyrektora szkoły, Lidii Łopusiewicz było dowodem wdzięczności dla kreatywności pedagogów pracujących z pasją, potrafiących obudzić ciekawość świata, nazwać to, co nieznane i dalekie. Pani Dyrektor podziękowała także przybyłym gościom, którzy tworzą niepowtarzalną atmosferę szkoły. Dowodem uznania było przekazanie przyjaciołom szkoły oficjalnych podziękowań.  Pani Dyrektor wręczyła także nagrody pracownikom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, wykazującym się największym zaangażowaniem i wzorowo wywiązującym się z powierzonych obowiązków.
Wędrówkę po miłość i zachwyt nad światem zaproponowały nauczycielki języka polskiego.  Montaż słowno – muzyczny, przybliżający sylwetkę twórczą Edwarda Strachury, świadczył o profesjonalizmie wykonawców. Ich sugestywne, teatralne wykonania ukazały bogactwo tematyczne wierszy poety – zbuntowanego, odkrywającego istotę miłości wędrowca. Aranżacje muzyczne skłaniały do refleksji, dekoracje wzbogacone fotografiami poety stworzyły atmosferę tego artystycznego przedsięwzięcia.