Czołowe miejsca naszych uczniów w konkursie Nasza Nowa Przestrzeń

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli II i III miejsce w konkursie pod nazwą “Nasza Nowa Przestrzeń” organizowanym w ramach projektu “Partycypacja w planowaniu przestrzennym” przez Pracownię Planowania Przestrzennego w Piotrkowie Trybunalskim.
Zadaniem uczniów było zaprojektowanie terenu wokół Wieży Ciśnień, uwzględniając jego zabytkowy charakter. W konkursie wzięło udział 9 zespołów ze Szkół Ponadpodstawowych z Piotrkowa Trybunalskiego, w tym 3 zespoły z naszej szkoły.
Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością, kreatywnością i talentem.

Drugie miejsce zajął zespół w składzie:
1. Małgorzata Sawicka klasa IIB LO
2. Aleksandra Łągiewska klasa IIB LO
3. Katarzyna Malec klasa IIA LO

Zespół zaprojektował wokół Wieży Ciśnień park kolejowy z wieloma atrakcjami, m.in. placem zabaw dla dzieci, kinem 5D znajdującym się wewnątrz zbiornika wieży oraz repliką wagonu kolejowego zaadaptowanego na kawiarnię. Wszystko to w otoczeniu miniaturowych dworców dawnej kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, w której skład wchodził również odrestaurowany dworzec kolei w Piotrkowie.

Trzecie miejsce zajął zespół w składzie:
1. Igor Kowalczyk klasa IC technikum
2. Agnieszka Stanisz klasa IC technikum
3. Natalia Kazimierczak klasa IC technikum

Zespół zaprojektował piękny park kolejowy wraz z alejkami, ławeczkami i centralnie umiejscowioną fontanną, przy której zmęczeni podróżni mogą odpocząć. Warto zwrócić uwagę na inny ciekawy element projektu, mianowicie bramę wejściową do parku, która nawiązuje do frontu piotrkowskiej hali targowej z rzeźbą Hermesa jako patrona nie tylko kupców, ale też podróżnych. Tuż przy parku młodzi projektanci umiejscowili nowoczesny mini skatepark, który jest atrakcją dla młodych ludzi i miejscem do aktywnego spędzania czasu.

W skład trzeciego zespoły wchodziły:
1. Iga Cichecka klasa IIB LO
2. Julia Włodarczyk klasa IIB LO
3. Roksana Przybylska klasa IIB LO

Dziewczęta potraktowały temat w sposób niezwykle kreatywny i pomysłowy projektując przy Wieży Ciśnień wodny plac zabaw, zachęcający dzieci i młodzież do wodnych szaleństw. Zimą natomiast, miejsce to zamieniałoby się w miejskie lodowisko. Pomysł nawiązywał do pierwotnej funkcji Wieży Ciśnień związanej właśnie z wodą.

Wszystkie prace cechowała różnorodność pod względem zarówno formy prezentacji jaki i samego pomysłu. Nasi uczniowie pokazali nowe spojrzenie na projektowaną przestrzeń i wykazali się odwagą w prezentowaniu swoich pomysłów.

Opiekunami zespołów były panie: Lidia Migdał-Nowak i Aleksandra Krawczyk.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.