Bookcrossing w szkole

Przed biblioteką szkolną pojawił się nieduży biały regał oklejony plakatami z napisem BOOKCROSSING. Jest to element kampanii „Weź poczytaj”, realizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną dzięki dofinansowaniu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Bookcrossing polega na dzieleniu się książkami – z takich miejsc, jak nasz biały regał, można je zabierać, żeby przeczytać, a później oddawać albo przynosić własne książki, które mogłyby zainteresować innych. Idea zakłada, że książki będą w ciągłym obiegu. Ta niekonwencjonalna forma popularyzowania czytelnictwa jest znana na całym świecie. W naszej szkole od kilku lat funkcjonowała półka bookcrossingowa w czytelni, wzbogacona teraz o regał podarowany nam przez MBP.

Kampania społeczna „Weź poczytaj” jest skierowana przede wszystkim do młodzieży. Oprócz bookcrossingu obejmuje interesujące warsztaty, spotkania z autorami, konkursy i kurs szybkiego czytania. Po szczegółowe informacje zapraszamy do biblioteki szkolnej.