Bieg Niepodległości na dystansie 1918 m

Obchody 100. rocznicy odrodzenia się wolnej Polski
To sportowe wydarzenie było o tyle nietypowe, że nie chodziło w nim o wyłonienie zwycięzcy, liczyło się przede wszystkim poczucie wspólnoty w radosnym świętowaniu jubileuszu. Bieg został zorganizowany wspólnie przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i Filię Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim, a przeprowadzono go na boisku uczelnianym. Uczestnikami, oprócz uczniów naszej szkoły, byli studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, nauczyciele szkolni i akademiccy, uczniowie Szkół Podstawowych nr 13, nr 10 oraz Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Rafała Orlewskiego. Udział wzięli również przedstawiciele Rady Osiedla „Południe”.  W biegu startowała też p. dyrektor naszej szkoły –  Lidia Łopusiewicz.
Wszyscy uczestnicy otrzymali  upominki – okolicznościowe T-shirty oraz torby.  W sumie w biegu wystartowało ok. 100 osób.
Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021.