Baśniowe Andrzejki w naszej szkole

15 listopada odbyła się w naszej szkole integracyjna zabawa andrzejkowa. W tej popołudniowej imprezie wzięli udział wolontariusze naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu pod opieką koordynatora SKW panią Barbarą Krawczyk oraz zaproszeni goście: młodzież niepełnosprawna - podopieczni Centrum Edukacyjno - Rehabilitacyjnego „SZANSA” w Piotrkowie Trybunalskim oraz inni wolontariusze  współpracujący ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Szansa”.
Pomysł o imprezie zrodził się ze współpracy naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu z Centrum „Szansa”. To już czwarta taka integracyjna impreza taneczna w naszej szkole.

Tegoroczne Andrzejki miały trochę inny charakter, bo świętowaliśmy także Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który obchodzony jest w listopadzie – dokładnie 5 listopada w dniu urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Przyjęcie zaczęło się od powitania wszystkich uczestników i krótkiego przemówienia, które wygłosiła prowadząca SKW w naszej szkole.
Wolontariusze naszej szkoły z zaangażowaniem udekorowali i przygotowali salę taneczną, tym razem wcielili się w role nie tylko DJ-ów imprezy oraz andrzejkowych wróżbitów, ale także… bohaterów znanych bajek. Także zaproszeni goście przybyli na uroczystość w bajkowych przebraniach. I tak nasze przyjęcie było niepowtarzalną okazją do spotkania  i zapoznania się z Kubusiem Puchatkiem, Czerwonym Kapturkiem, Syrenką Arielką, dwoma Jednorożcami, Wróżkami, Lordem Vaderem, Czarodziejką Sabriną, Tygryskiem, Kłapouchym, Kotem Bonifacym, Kotem Filemonem, senioritą Elleną de Montero, Podróżnikiem w czasie, Draculaurą, Jackiem Mrozem, Bocianem, Świętym Mikołajem, Tajemniczym Don Pedro, Czarownicą, Roszpunką i innymi :)

Tańcom oraz śpiewaniu towarzyszyły różne atrakcje: quizy i konkursy o tematyce bajkowej, których rywalizacja zakończyła się wręczeniem słodkich upominków dla dwóch drużyn: zwycięskiej niebieskiej oraz przegranej niewielką różnicą punktów drużyny pomarańczowych. Nie zabrakło także andrzejkowych wróżb (andrzejkowe serca miłosne, kula myśli pozytywnych, andrzejkowe drzewko szczęścia).
Punktem kulminacyjnym imprezy był wybór Króla i Królowej balu. Każdy uczestnik zabawy mógł zagłosować na swoich faworytów. Zdecydowaną liczbą oddanych głosów triumfowali Ela i Rafał. Zwycięzcy zostali uhonorowani insygniami władzy oraz otrzymali bajkowe upominki - pamiątki.

Dobry humor, pozytywna energia oraz radosny nastrój przyjęcia udzielił się młodzieży, zabawa przedłużyła się i trudno wszystkim było się rozstać. Magia tego wieczoru i wspólnie spędzony czas na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników tej uroczystości.