Świat eksperymentów Fizyka na scenie

Bańki mydlane
W ramach realizowanego cyklu spotkań „Fizyka na scenie” gościliśmy w naszej szkole grupę sześciolatków z Prywatnego Przedszkola Magdaleny Jakubiak. Eksperymenty dla najmłodszych przygotował i przeprowadził nieoceniony w tej roli nauczyciel fizyki, pan Dariusz Maliszewski. Dzieci dowiedziały się jak ich dziadkowie puszczali bańki, dlaczego bańki spadają na ziemię, co zrobić by bańka nie spadła i czy można „zapalić bańkę”.
Mali odkrywcy puszczali bańki za pomocą słomki, podbijali bańki mydlane, próbowali w bańce zamknąć dym. Dzieci bardzo chętnie angażowały się w wykonywanie doświadczeń. Zadawały sporo pytań np. Czy na księżycu bańki mydlane będą spadały? Czy z cappuccino też można zrobić bańkę?
Zabawa była wspaniała. Zachwycone przedszkolaki dopytywały czy kiedyś jeszcze będą mogły wziąć udział w eksperymentach. Wobec takich ciekawych świata odbiorców prowadzący zajęcia obiecał, że ciąg dalszy nastąpi.
Jak widać fizyka może zaciekawić nawet przedszkolaka!