VI Liceum Ogólnokształcące

W roku szkolnym 2020/2021 proponujemy klasy o następujących profilach:

NOWA  KLASA MATEMATYCZNO-INFORMATYCZNA

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: matematyka, informatyka, język obcy.

Jest to klasa stworzona dla osób zainteresowanych nowoczesnymi technologiami. Zajęcia będą prowadzone w nowoczesnych pracowniach komputerowych z wyposażeniem multimedialnym.
Absolwenci będą mogli podjąć studia wyższe na wielu atrakcyjnych kierunkach – takich jak np. automatyka, architektura, budownictwo, matematyka, fizyka, informatyka, ekonomia, elektronika, zarządzanie i inżynieria produkcji, mechatronika, telekomunikacja, logistyka, robotyka, lotnictwo i kosmonautyka.

KLASA HUMANISTYCZNO-JĘZYKOWA

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: historia, język polski, język obcy.

Jest to klasa stworzona dla osób pragnących rozwijać swoje zdolności humanistyczne, pasje artystyczne i zainteresowanie problematyką społeczną. Absolwenci będą mogli podjąć studia wyższe na wielu atrakcyjnych kierunkach – takich jak np. prawo, socjologia, psychologia, historia, historia sztuki, ochrona dóbr kultury, stosunki międzynarodowe, europeistyka, filologia, pedagogika, zarządzanie, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia, filmoznawstwo, archeologia, resocjalizacja, religioznawstwo, kulturoznawstwo, bezpieczeństwo narodowe.

KLASA BIOLOGICZNO-CHEMICZNA

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia, język obcy.

Jest to klasa stworzona dla osób, które pragną samodzielnie wykonywać doświadczenia pozwalające lepiej zrozumieć świat przyrody, realizować projekty dostosowane do swoich zainteresowań oraz uczestniczyć w wykładach i zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych.
Absolwenci będą mogli podjąć studia wyższe na wielu atrakcyjnych kierunkach – takich jak np. medycyna, farmacja, ekologia, ochrona środowiska, biologia, chemia, biotechnologia, mikrobiologia, technologia żywności.

KLASA MEDYCZNO-SPORTOWA

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: biologia, geografia lub chemia, język obcy.

Klasa umożliwia uczniom zdobycie umiejętności i doświadczenia sportowego oraz wszechstronnej wiedzy przyrodniczej ze szczególnym uwzględnieniem problematyki zdrowia człowieka. Dysponujemy dwoma nowoczesnymi salami gimnastycznymi i siłownią, Posiadamy również nowoczesne boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz możliwość korzystania z krytej pływalni.

W naszej szkole masz do wyboru języki: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski
Nauka w LO trwa 4 lata.