Każdy może zostać bohaterem…

W dniu 11.01.2017 roku odbyły się spotkania z rzecznikiem Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci” – panem Jarosławem Maćkiewiczem, który odwiedził naszą szkołę na zaproszenie Szkolnego Klubu Wolontariatu.
W październiku bieżącego roku szkolnego Szkolny Klub Wolontariatu pod kierownictwem pani Barbary Krawczyk  zainicjował zgłoszenie udziału w projekcie objętym Honorowym Patronatem Łódzkiego Kuratorium Oświaty „Zostań Super Zakrętakiem”. W ten sposób nasza szkoła stała się placówką na stałe wspierającą akcję http://hospicjumdladzieci.org/index.php/pl/moesz-pomoc/zakretaki.
To ekologiczne przedsięwzięcie, które dzięki łatwej segregacji odpadów, w postaci zbiórki zakrętek wspiera dzieci Hospicjum w urzeczywistnianiu ich marzeń.
Pan Jarosław Maćkiewicz wygłosił dwie prelekcje dla uczniów naszej szkoły, opowiedział               o działalności Stowarzyszenia „Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci”, o działaniach medycznych, udzielanym wsparciu psycho – społecznym dla rodzin chorych dzieci oraz jak wygląda pomoc w realizowaniu marzeń podopiecznych Hospicjum, a także o bliskim zakończeniu budowy stacjonarnego ośrodka Hospicjum w Łodzi na ulicy Łupkowej 1 (KRS 0000 159689). Przekazał nam także prosty sposób, jak każdy z nas może zostać bohaterem – wystarczy zwyczajnie zbierać plastikowe nakrętki i tak wspierać słabszych i potrzebujących. Każdy może zostać bohaterem. Bohater nie musi oddawać swojego życia za kogoś. Bohaterem staje się ten, kto przyczynia się do odmiany życia innego człowieka na lepsze, wpływa na poprawę jego życia, wspiera go i pomaga mu na co dzień.
Składamy podziękowania Panu Jarosławowi Maćkiewiczowi za odwiedziny naszej szkoły i wygłoszenie wartościowych prelekcji.
Przypominamy WSZYSTKIM o naszym szkolnym konkursie o zaszczytny tytuł „Klasy Super Zakręconej 2016/2017 – rywalizacja trwa!
Potwierdźmy aktualność hospicyjnego motta „To nieprawda, że już nic więcej nie można zrobić”, miejmy pozytywny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość i poczujmy się bohaterami 