GAZETKA SZKOLNA

Kolejny numer gazetki szkolnej „Trzy po Trzy” za chwilę będzie gotowy. Jeszcze tylko krzyżówka, korekta błędów, dobór grafiki i… drukujemy. Jeśli dostrzegasz w sobie choćby odrobinę talentu dziennikarskiego, piszesz wiersze, rozczytujesz się w literaturze, interesujesz się sportem , modą albo po prostu chcesz poznać nowych ludzi - serdecznie zapraszamy do współtworzenia naszej gazetki szkolnej. Podczas okraszonych doskonałym humorem spotkań, w atmosferze kreatywnego działania, kształtujemy swój warsztat dziennikarski, rozwijamy zainteresowania, dyskutujemy na tematy ważne i błahe.
W „Trzy po Trzy” każdy znajdzie coś dla siebie. Piszemy o tym, co nam się podoba, co nas drażni, wzbudza wątpliwości. Relacjonujemy bieżące wydarzenia życia szkolnego. Przeprowadzamy ankiety wśród uczniów, prezentujemy sylwetki nauczycieli. Podpowiadamy, co przyrządzić na romantyczną kolację, na co i z kim (patrz „Kącik matrymonialny”) warto pójść do kina.

Oto najważniejsze cele naszej pracy:
- umożliwienie zaprezentowania własnej twórczości, sukcesów i pasji,
- rozwijanie zainteresowań i  zdolności,
- bogacenie słownictwa,
- przybliżenie sylwetek uczniów i nauczycieli,
- promowanie naszej szkoły,
- zapoznanie z pracą dzienniikarza,
- kształtowanie umiejętności wykorzystania programów komputerowych do redagowania gazetki,
- rozwijanie poczucia odpowiedzialności za własne wypowiedzi,
- rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie.
Praca w zespole redakcyjnym wymaga zaangażowania i sumienności. Jednak przynosi satysfakcję i motywuje do podejmowania wyzwań.

Wszystkich, chcących poszerzyć grono szkolnych zapaleńców, zapraszamy do sali B45.
Opiekę merytoryczną nad redakcją gazetki sprawuje p. Izabela Dróżdż.