Zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie „Erlebnisreise mit Deutsch” – „Z niemieckim w drogę”

Info

Pod koniec roku szkolnego 2017/2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Erlebnisreise mit Deutsch” – „Z  niemieckim w drogę” zorganizowanym  przez Goethe – Institut w Warszawie we współpracy z wydawnictwem LektorKlett.
W ramach konkursu trzy zespoły uczniów z naszej szkoły pod opieką nauczycieli germanistów nakręciły filmy reklamujące naukę języka niemieckiego.
Wraz z początkiem wakacji otrzymaliśmy informację, że nasza szkoła została wyróżniona w konkursie i otrzymała tytuł „Gewinner/ Zwycięzca”. Wygraliśmy pakiety/boxy z materiałami dydaktycznymi do wykorzystania w nauce i promocji języka niemieckiego oraz do przeprowadzania niestandardowych lekcji.
Otrzymane nagrody w kreatywny sposób urozmaicają lekcje języka niemieckiego i inspirują do prowadzenia ciekawych zajęć językowych.
Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy zgłosili się do udziału w projekcie.
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia naszych zwycięskich filmików oraz oczywiście zachęcamy do nauki języka niemieckiego.
W załączonym materiale można obejrzeć filmy przygotowane przez zespoły: pod opieką pani Barbary Krawczyk pt. „Träume zur Erfüllung”, pod opieką pani Katarzyny Patryarchy pt. „Im Restaurant” oraz pod opieką pani Doroty Pstrokońskiej pt. „Warum Deutsch?”.