Z wizytą w Szansie

Kandydaci na wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu z pierwszą wizytą w Centrum „Szansa”.
W dniu 18 października 2019 r. odbyło się spotkanie informacyjno-warsztatowe w Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym „Szansa” w Piotrkowie Trybunalskim. Spotkanie zostało zorganizowane dla nowych wolontariuszy naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu, którzy to pod opieką pani Barbary Krawczyk po raz pierwszy odwiedzili Centrum. Spotkaniu przewodniczył pan Maksymilian Stanke, który koordynuje pracą wolontariuszy Stowarzyszenia.

Celem spotkania było pozyskanie nowych członków „Koła Wolontariatu Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Szansa”, a tym samym poszerzenie współpracy z naszą szkołą i pozyskanie nowych wolontariuszy  naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu, którzy będą uczestniczyć w spotkaniach integracyjnych z młodzieżą niepełnosprawną ruchowo i/lub intelektualnie w Centrum.

Uczniowie zapoznali się z procedurami, w jaki sposób mogą zostać wolontariuszami, dowiedzieli się, co będzie należało do ich obowiązków, zwiedzili miejsce spotkań, poznali podopiecznych Centrum oraz porozmawiali z wolontariuszami Stowarzyszenia.