Wyprawka szkolna 2016

Niespełna miesiąc pozostał na składanie wniosków ws. przyznania „Wyprawki szkolnej”. Dokumenty należy składać do 9 września u dyrektora szkoły.

Pomoc udzielana będzie niezależnie od dochodu rodziny na wniosek:
- rodziców ucznia/prawnych opiekunów (rodziców zastępczych) osób prowadzących gminny dom dziecka,
- pełnoletniego ucznia,
- nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby, za zgodą rodziców ucznia albo pełnoletniego ucznia.

Dokumenty  należy złożyć do 9 września 2016 r. u dyrektora szkoły, do której uczęszcza uczeń. Do wniosku należy załączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.
W zależności od tego, czy uczeń korzysta z podręczników przeznaczonych do kształcenia ogólnego czy kształcenia specjalnego, zakres dofinansowania będzie wynosił od 175 zł do 770 zł.

Kto może skorzystać z „wyprawki”
Programem pomocowym „Wyprawka szkolna” mogą być objęci uczniowie:
- słabowidzący,
-słabosłyszący i niesłyszący
-z niepełnosprawnością w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym
-z niepełnosprawnością ruchową (w tym z afazją),
-z autyzmem (w tym zespołem Aspergera)
- z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego

Dofinansowanie będzie przysługiwać uczniom uczęszczających w roku szkolnym  2016/17 do klas: VI szkoły podstawowej,  III gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych: zawodowych, liceów, techników a także specjalnych szkół przysposabiających do pracy uczniów z umiarkowanym lub znacznym stopniem upośledzenia umysłowego.

„Wyprawka szkolna” obejmie  także zakup materiałów edukacyjnych dla uczniów wyżej wymienionych klas a ponadto klas  I-III  szkoły podstawowej  z orzeczonym umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności intelektualnej oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z  niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym.

wniosek wyprawka szkolna 2016 r.- wzór. (docx) 0.02mb, (Pobrań: 135)