Wyprawka szkolna 2015/16

wyprawka-szkolna
Wyprawka szkolna 2015/16 to rządowy program pomocy uczniom
w zakresie dofinansowania zakupu podręczników.
Wartość pomocy wynosi 445 zł.
I. O dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych mogą się ubiegać:

1. Uczniowie klas IV, u których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 574 zł netto.
2. Uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
3. Uczniowie  klas IV  pochodzący z rodzin niespełniających kryterium dochodowego na podstawie decyzji dyrektora szkoły, uwzględniającej lokalne warunki ekonomiczne i społeczne (np. ciężka choroba, wielodzietność, przemoc, alkoholizm, narkomania w rodzinie);

II. Procedura przyznawania „Wyprawki Szkolnej”.

1. Wniosek należy pobrać u pedagoga szkolnego pok. 21 A
2. Uczniowie, o których mowa w punkcie I.1. ,spełniający kryterium dochodowe zobowiązani są przedłożyć aktualne zaświadczenie o korzystaniu z zasiłku rodzinnego i dodatków do zasiłku rodzinnego lub jeśli rodzina nie korzysta z zasiłku rodzinnego – zaświadczenie o dochodach w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy w rozumieniu ustawy o świadczeniach rodzinnych. W roku bieżącym rokiem kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy (od dnia 1 listopada 2014 r. do dnia 31 października 2015 r.) jest rok 2013.
3.Uczniowie, o których mowa w punkcie I.2 dostarczają tylko kserokopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, natomiast uczniowie, o których mowa w punkcie I.3 dołączają do wniosku uzasadnienie.

Pomoc jest udzielana uczniowi na wniosek rodziców, prawnych opiekunów i rodziców zastępczych. Zwrot kosztów zakupu podręczników nastąpi po przedłożeniu dowodu zakupu – imiennej faktury wystawionej na ucznia lub rodzica.
Wnioski i wymagane dokumenty składamy do 8 września 2015 r. w gabinecie pedagoga szkolnego sala 21 A  u p. Michała Zielonki.

Informacje o wyprawce szkolnej MEN

Wniosek do pobrania:

kryt.-doch.-RE (docx) 0.01mb, (Pobrań: 143)
poza-kryt.-RE (docx) 0.01mb, (Pobrań: 154)
wniosek-orzecz.-RE (docx) 0.01mb, (Pobrań: 161)