Wykłady i laboratoria na Politechnice Częstochowskiej

WFOSiGW_logo
W dniu 25 maja 2018 r. młodzież z naszej szkoły w ramach projektu „EDUKACJA EKOLOGICZNA W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018”, uczestniczyła w Seminarium Wiedzy o Energii organizowanym przez Instytut Zaawansowanych Technologii Energetycznych, Wydziału Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej. Projekt jest współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Wykłady: Zastosowanie technologii adsorpcyjnej do wychwytu CO2 z gazów spalinowych

Rozwój przemysłu motoryzacyjnego i emisja zanieczyszczeń do atmosfery wpływa, na jakość wody i gleby. Usuwanie zanieczyszczeń naftowych z gruntu i wody to poważny problem. Stan powietrza, którym oddychamy budzi coraz więcej zastrzeżeń, szczególnie w okresie grzewczym.
Laboratorium: Energia zawarta w paliwie. Ocena ilości energii zawartej w paliwie stałym .

Zaprezentowane zostały laboratoryjne metody badania kaloryczności paliw oraz zaawansowane metody laboratoryjne do określania ilości energii w próbce.