Wycieczka zawodoznawcza do …. sąsiadów

Zamet Industry w Piotrkowie Trybunalskim  (jedna ze spółek dawnej Piomy) to wiodący producent wielkogabarytowych urządzeń przemysłowych. Jest to prężnie rozwijający się zakład pracy z wieloletnią tradycją.

23 kwietnia uczniowie klas trzecich zasadniczej szkoły zawodowej mieli okazję  zwiedzić ten zakład produkcyjny,  który zresztą  znajduje się tuż za ogrodzeniem szkoły.
Po krótkiej prezentacji dotyczącej historii zakładu oraz obecnego profilu jego działalności uczestnicy wycieczki, po uprzednim zapoznaniu z zasadami BHP, otrzymali odzież ochronną i wyruszyli na zwiedzanie zakładu.
Wielkość hal, ciężar obrabianych wielogabarytowych elementów, który dochodzić może do 150 ton oraz urządzenia  dźwigowe pozwalające na przenoszenie elementów  o ciężarze do 100 ton na wysokości 14,2 m – wszystko to zrobiło na zwiedzających duże wrażenie.
Być może oferta  zakładu zainteresuje uczniów i  niebawem zasilą oni grono pracowników Zemet Industry