Wycieczka do Elektrowni Bełchatów

17 kwietnia 2018 roku 30 uczniów z klasy I C T i II A LO uczestniczyło w szkolnej wycieczce do  Bełchatowa.
17 kwietnia 2018 roku 30 uczniów z klasy I C T i II A LO uczestniczyło w szkolnej wycieczce do  Wycieczka została zorganizowana w ramach Programu Edukacji Ekologicznej a jej celem  było zwiedzanie PGE Elektrowni Bełchatów.
Uczniowie  mieli możliwość zapoznania się z nowoczesną technologią wytwarzania energii, poznali działanie bloków energetycznych oraz sposoby odsiarczania i odpylania spalin wytwarzanych przy produkcji prądu elektrycznego. Zwiedzili centrum dowodzenia elektrowni, poznali warunki pracy oraz bezpieczeństwa.
Młodzież była zadowolona z wyprawy, która pozwoliła im w większym stopniu poznać wszystkie szczegóły związane z produkcją energii elektrycznej.

Wycieczka do Elektrowni Bełchatów została sfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Wyjazd dla młodzieży był zorganizowany nieodpłatnie.

Opiekunami uczniów byli: Katarzyna Patryarcha i Ewa Więcek.
Osobą odpowiedzialną za projekt jest Izabela Makowska.