Wycieczka członków Szkolnego Koła SIMP do Voith Turbo sp. z o.o.

Image1
Voith na całym świecie oznacza niezawodne rozwiązania w zakresie energetyki, przemysłu papierniczego, transportu, a także wydobycia węgla, ropy oraz gazu.
Dzięki pomocy Oddziału Piotrkowskiego SIMP oraz uprzejmości Prezesa Zarządu Voith Turbo sp. z o.o. pana Tadeusza Leszczyńskiego, mieliśmy okazję poznać prężnie funkcjonujący zakład mieszczący się w Majkowie Dużym.
Po powitaniu uczestników wycieczki przez samego Prezesa Turbo Voith uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej i wysłuchania ciekawego wykładu przygotowanego przez pana dr Marka Gajdowicza, wieloletniego Dyrektora Technicznego firmy Voith i nauczyciela akademickiego Politechniki Łódzkiej. Prezentacja przybliżyła misję i wielotorowość działań podejmowanych przez firmę Voith.
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Automatycznych Przekładni Autobusowych mieszczącego się na terenie zakładu.
Możliwość poznania systemu organizacji pracy na poszczególnych stanowiskach, a także informacje samych pracowników dotyczące specyfiki wykonywanych zadań stanowiło najciekawszy element wizyty. Byliśmy pod wrażeniem sprawnej organizacji pracy, profesjonalizmu , pasji i zaangażowania.
Członkowie Szkolnego Koła SIMP, bo to oni byli uczestnikami wycieczki, uznali wyjazd za dobre i ciekawe doświadczenie.