Światowy Dzień Wody

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody.
Dzień Wody to dobry moment by uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda w naszym życiu i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów W naszej szkole postanowiliśmy obchodzić ten ważny dzień dla naszej planety.
Czy wiecie ile wody jest w człowieku i produktach spożywczych?
Ile wody pitnej jest na Ziemi?
Ile wody zużywamy w ciągu doby?

To, jak woda jest ważna i że należy ją szanować wiedzieć powinien każdy. Postanowiliśmy o tym przypomnieć uczniom naszej szkoły krótkim ulotkom rozwieszonymi na terenie całej szkoły.Przez cały dzień z radiowęzła szkolnego płyneły piosenki w nawiązaniu do tematyki.
W ramach obchodzonego Dnia Wody przeprowadzony zostały szkolny konkursy wiedzy o wodzie „Mądrze korzystajmy i chrońmy zasoby wody” (przygotowaniem i organizacją zajęły się p. Halina Olczyk , p. Magdalena Olczyk, p. Małgorzata Gielec – Gałązka)

Osoby nadgrodzone:
I miejsce : Izabela Cieielska, Julia Staniszewska, Jakub Nowicki ( kl I Lc)
II miejsce: Mateusz Górzyński, Oskar Sztajnkowski, Łukasz Świątek (kl. II Tb)
III miejsce: Mateusz Bucholc, Damian Jakubik, Michał Odrzywolski ( kl. II Tc)

Myślę, że działania podjęte w naszej szkole uświadomią każdemu, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić, cenić, szanować i we właściwy sposób wykorzystywać, by nie nastał nigdy taki dzień, w którym nie popłynie ona z naszego kranu. Przecież jeśli jej zabraknie, zabraknie i nas!!!