Salon Maturzystów – Łódź 2019

[ Myśląc o edukacyjnej przyszłości ] 23 września uczniowie zainteresowani zdawaniem matury oraz dalszą edukacją, uczestniczyli w łódzkich Targach Edukacyjnych – Salon Maturzystów 2019.

Tym razem targi odbyły się na terenie Centrum Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą wyższych uczelni oraz szkół policealnych, porozmawiać z wystawcami, zadać pytania aktualnym studentom. Mieli również okazję uczestniczenia w spotkaniach z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy udzielali niezwykle cennych rad i wskazówek jak najlepiej zdać egzamin dojrzałości.

Dzięki wydawnictwu Perspektywy, uczniowie po wypełnieniu krótkiej ankiety on line mogli bezpłatnie otrzymać Informator dla Maturzystów 2020. Podczas uroczystej inauguracji Salonu, Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy zwrócił się do uczniów: „Salony Maturzystów to miejsce, gdzie matura spotyka się ze studiami. To jest właśnie ten moment, kiedy powinniście pomyśleć o wyborze przyszłych studiów”.

Pozostaje mieć nadzieję, że uczestnicy targów edukacyjnych dobrze wykorzystali miejsce i moment.