Rekord pozytywnie zakręconych – finał II edycji akcji: „Zostań Super Zakrętakiem”

Nadszedł czas na podsumowanie i rozstrzygnięcie ekologiczno – charytatywnej rywalizacji: „Klasa Super Zakręcona  2017/2018”.
 II edycja konkursu dla „Super Zakrętaków” przyniosła sukces. Zebraliśmy wspólnymi siłami 262 kg nakrętek, tym samym zbierając o 100 kg więcej nakrętek niż w I edycji konkursu w poprzednim roku szkolnym.
We wspieranie projektu „Zostań Super Zakrętakiem” (którego najważniejszym celem jest pomoc dzieciom z Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci) włączyli się wszyscy: uczniowie, nauczyciele, wychowawcy, dyrekcja szkoły, pracownicy administracji szkoły i pozostali pracownicy, a nawet osoby spoza szkoły.
Dziękujemy każdemu, kto podjął się trudu segregacji śmieci i zbierania nakrętek, bo dzięki udziałowi w tej akcji stał się także wolontariuszem naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu.
Nad sprawiedliwym przebiegiem rywalizacji sprawowaliśmy stały monitoring dokonując pomiaru i prowadząc szczegółową ewidencję zebranych nakrętek. Każda klasa otrzymała zaświadczenia o ilości przekazanych zbiorów. Przy ustalaniu końcowych wyników uwzględniliśmy także liczbę uczniów w poszczególnych klasach.
Czas ogłosić wyniki II edycji akcji w naszej szkole.
Najlepszym i bezkonkurencyjnym wynikiem może się pochwalić klasa I B LO, która zebrała niewiarygodną ilość 82 kg nakrętek, co w przeliczeniu na każdego ucznia tej klasy daje wynik 5,13 kg.
Tuż za nimi na drugim miejscu uplasowała się klasa III A SB z wynikiem 53,5 kg -  w przeliczeniu na każdego ucznia tej klasy daje wynik 3,14 kg.
Trzecie miejsce należy do klasy: II C LO. Klasa ta uzbierała 33,5 kg nakrętek, co w przeliczeniu na każdego ucznia tej klasy daje wynik 1,24 kg.
Czwarte miejsce zajęła klasa II A TECH, która uzbierała 18 kg nakrętek.
Gratulujemy zwycięskim klasom oraz ich wychowawcom pani Izabeli Dróżdż, pani Joannie Adaszek, oraz pani Izabeli Makowskiej i pani Agnieszce Cygan - Kwapisz bohaterskiej postawy, cierpliwości oraz chęci i determinacji w pomaganiu innym!
Dla wszystkich zwycięskich klas przygotowaliśmy specjalne dyplomy, a dodatkowo dla zwycięskich „Klas Super Zakręconych” słodkie upominki. W tym roku szkolnym także najbardziej aktywni zbieracze nakrętek zostali indywidualnie nagrodzeni dyplomami „Super Zakrętaka”.
W sumie dla  dzieci z Hospicjum przekazaliśmy w ciągu tych dwóch lat organizowanej w naszej szkole zbiórki 424 kg nakrętek.
Wszystkich Super Zakrętaków pozdrawiamy tradycyjnym pozdrowieniem Superbohaterów:
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI! 
Za zaangażowanie i każdą pomoc serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnej już III edycji akcji 2018/2019, której to początek ogłaszamy z dniem dzisiejszym –
Szkolny Klub Wolontariatu wraz z koordynatorem.