RADIO W NASZEJ SZKOLE

Program Fundacji Banku Zachodniego WBK „Bank Ambitnej Młodzieży”

Program Fundacji Banku Zachodniego WBK „Bank Ambitnej Młodzieży” promuje kreatywność i przedsiębiorczość młodych ludzi, wspiera działania niestandardowe, wymagające wyobraźni i odwagi w realizacji. Zainteresowani tą ideą, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim postanowili przystąpić do programu, zgłaszając swój projekt: utworzenie radia szkolnego, dostępnego dla słuchaczy zarówno w szkole, podczas przerw międzylekcyjnych, jak i w całym Piotrkowie Trybunalskim oraz w rodzinnych miejscowościach uczniów.
Plany ZSP Nr 2 są szerokie. Obejmują m.in. audycje tematyczne powiązane z działalnością szkolnych kół zainteresowań, z pracą Samorządu Uczniowskiego, z bieżącymi wydarzeniami i przedsięwzięciami podejmowanymi przez szkołę i środowisko lokalne. Można będzie słuchać ich na bieżąco i odsłuchiwać za pośrednictwem strony internetowej.
Praktyka w szkolnej rozgłośni radiowej przyczyni się z pewnością do poszerzenia horyzontów i kompetencji adeptów klasy o profilu dziennikarskim, która ma zostać uruchomiona w ZSP Nr 2 we wrześniu 2017 roku. Dla uczniów klas technikum o profilu teleinformatycznym bezcenną okazją do zdobycia doświadczenia będzie praca na rzecz sekcji obsługi technicznej szkolnego radia – pozwoli im zastosować w praktyce wiedzę zdobytą na zajęciach przedmiotów zawodowych. Autorzy projektu są przekonani, że uruchomienie i prowadzenie radia szkolnego z codziennymi audycjami o różnorodnej tematyce, realizowanymi z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, to doskonały sposób, by wdrażać młodzież w działalność na rzecz środowiska lokalnego i Małej Ojczyzny.
Grant w  wysokości 12.000 złotych, który zdobyliśmy jako jedyni w mieście, jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i motorem do realizacji zaplanowanych działań.